interiér pro budoucí autonomní vozidla | Aktuality | autoweek.cz

Interiér pro budoucí autonomní vozidla

Interiér pro budoucí autonomní vozidla

15.08.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Specialista na automobilové interiéry Yanfeng Automotive Interiors (YFAI), který má výrobní závody i v České republice, na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu představí experimentální vozidlo budoucnosti s konceptem interiéru pro odpočinek, práci i zábavu eXperience in Motion (XiM18).
Experimentální koncepční vozidlo XiM18 společnosti Yanfeng Automotive Interiors (YFAI) demonstruje více než 30 inovativních produktů a řešení pro novou generaci elektricky poháněných a autonomně řízených automobilů. Naznačuje, jak budou lidé v budoucnosti vnímat interiéry vozidel. Na podobě interiérů, odpovídajících různým jízdním režimům vozidla, společnost Yanfeng představuje budoucí obytný prostor, v němž jsou plně integrovány vzhled, pocit i funkce. Koncept XiM18 bude oficiálně představen na tiskové konferenci 13. září ve stánku YFAI.
 
Zvyšování konektivity, nové formy vlastnictví automobilů a mobility v podobě automobilů s elektrickým pohonem, autonomním řízením nebo sdílením vozidel rychle mění vnímání dopravy a mobility. Při vědomí všech těchto globálních megatrendů ve spojení s netradičními výrobci automobilů, kteří radikálně mění tvář mobility, YFAI představuje pokroková řešení, která umožňují zcela nový pohled na pobyt ve vozidle.
 
Koncept na různých jízdních režimech ukáže, jak se funkcionalita interiéru vozidla zásadně změní a poskytne nový rozsah flexibility k naplnění potřeb v oblasti životního stylu a poskytnutí osobnějšího prostoru a kvality času pro odpočinek, práci nebo jednoduše sledování filmu. To také demonstruje možnosti produkce společnosti YFAI.
 
„S naším XiM18 odpovídáme na otázku, co budou lidé dělat ve svých vozidlech, pokud již je nebudou muset řídit. V budoucnu se auto stane dalším prostorem pro život. XiM18 představuje ukázku toho, jak znovu definujeme způsob, jakým mohou lidé relaxovat, pracovat a bavit se ve svém autě dnes i po desetiletích. Naše nová generace konceptů ukazuje směřování designu interiérů a naše řešení budoucích požadavků na elektrická vozidla a autonomní řízení,“ řekl, technický ředitel YFAI Han Hendriks.
 
Do budoucna nahlížející koncept interiéru, stejně jako řada dalších inovací produktů, které budou ve Frankfurtu vystaveny, jako jsou funkční plochy nebo centrální konzole ze skutečného skla, dokazují, že společnost YFAI je v čele definování interakcí Car2human.
 
Společnost YFAI na letošním autosalonu NAIAS 2017 v Detroitu představila možnosti využití času v autonomních vozidlech blízké budoucnosti v konceptu XiM17 (Experience in Motion demonstrator 2017). Při posledním autosalonu IAA ve Frankfurtu v roce 2015 vystavila koncept interiéru ID16 (Interior Demonstrator 2016) s revolučním modulárním uspořádáním.
  • Interiér pro budoucí autonomní vozidla
  • Interiér pro budoucí autonomní vozidla
  • Interiér pro budoucí autonomní vozidla